
Dziś mamy dla was przepis na pyszną piankę, która powstaje wyłącznie z ulubionej galaretki i wrzątku. Bardzo fajna opcja na prosty i szybki deser, który zawsze się udaje.
Ten deser to prawdziwy raj dla podniebienia. Lekki, delikatny, rozpływający się w ustach. Do jego przygotowania nie potrzebujesz piekarnika, skomplikowanych technik ani długiej listy składników. Wystarczy kilka minut miksowania i gotowe.
Pomysły na wykorzystanie przepisu:
- słodki dodatek do kawy zamiast ciasta
- jako lekki deser po obiedzie
- przekąska na wieczór
- posiłek do lunchboxa
- smakołyk na domowe imprezy
Pianka z 2 składników to przykład na to, jak niewiele potrzeba, by stworzyć coś smacznego i oryginalnego. Koniecznie wypróbujcie przepis i dajcie znać czy wam smakowało.

Pianka z 2 składników
Ta pianka z galaretki to puszysty i niesamowicie prosty do przygotowania deser, który doskonale sprawdzi się kiedy dopadnie Cię ochota na coś słodkiego.
Składniki
- 1 galaretka o dowolnym smaku (u mnie malinowa)
- 200 ml wody
Przygotowanie
- Zagotować wodę i zalać nią galaretkę. Wymieszać łyżką do rozpuszczenia.
- Następnie jeszcze ciepłą miksować na małych obrotach przez 2-3 minuty.
- Zwiększyć obroty miksera i miksować do uzyskania puszystej masy. Może to zająć dobrych kilka minut.
- Masę przełożyć do pojemnika wyścielonego folią spożywczą.
- Wstawiamy do lodówki na około 5 godzin.
- Po upływie czasu wyciągamy piankę z pojemnika, ściągamy folię i kroimy w kosteczkę.
